Djemtë e KV Dritës fitojnë Kupën e FVK-së

Volejbollistët e Dritës në finalen e Kupës së Federatës së Volejbollit të Kosovës kanë mundur ekipin e KV Ferizaj me rezultat 3:2, duke sjellur në Gjilan nje trofe pas një kohe të gjatë.

Djelomshat e Dritës humbën setin e parë me rezultat 25:12. Por, ne setin e dytë ata u këndellen duke fituar setin me rezultat 25:23.

Seti i tretë sërish u takoi ferizajasve me rezultat 25:20.

Gjilanasit sërish u rikthyen, dhe setin e katër ngadhënjyen me rezultat 25:23 për të barazuar rezultatin në 2:2.

Seti final, seti i pestë, ishte nje dramë, rezultati ishte barazim nga fillim deri në 15:15, por djelomshat e Dritës në fund arritën të triumfojnë me rezultat 18:15, duke fituar kupën e FVK-së.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS