UBT

Djegia e veturës së Miletiq, reagon Osmani: Vepër kriminale që ka për qëllim të përhapë frikë te serbët vendas

/ 1 minutë lexim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar lidhur me djegien e veturës së nënkryetares së Leposaviqit, Dragana Miletiq, e cila kishte targa RKS.

Osmani ka thënë se ky veprim është kriminal dhe ka për qëllim të përhapë frikë te serbët vendas.

Uji Dea

“Djegia e veturës së nënkryetares së komunës së Leposaviqit, znj. Dragana Miletiq, është vepër kriminale që ka për qëllim të përhapë frikë te serbët vendas dhe të pengojë integrimin e tyre në institucionet e Kosovës. Autorët e këtij akti frikacak dhe të neveritshëm do të përballen me drejtësinë”, ka shkruar presidentja në platformën “X”.

Ndryshe, nënkryetarja e Komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq, para disa muajsh kishte raportuar në Polici se ishte kërcënuar, derisa kishte kërkuar edhe mbrojtje nga Policia e Kosovës. /Telegrafi/