Dita e shqiptarëve, shënon edhe Lenjani

​Ermir Lenjani ke gjetur rrugën drejt golit në Zvicër. Pas Milot Rashicës e Besar Halimit, një tjetër shqiptar ka shënuar në Evropë.

Bëhet fjalë për atë të Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani. Ai ka shënuar në barazimin 2-2 të skuadrës së tij, Sion me Luganon.

Lenjani shënoi golin e parë për ekipin e tij në këtë ndeshje, për barazimin 1-1.

Pas këtij barazimi, Sioni mbetet në pozitën e shtatë në renditjen e Superligës së Zvicrës, me 22 pikë të grumbulluara. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).