Vali Ranch

Distria Krasniqi në finale, e eliminon gjeorgjianen

/ 1 minutë lexim

Distria Krasniqi ka kaluar në finale të Grand Slamit Tbilisi në Gjeorgji, pasi e mundi gjermanen Amber Ryheul në gjysmëfinale.

Kampionia olimpike e Kosovës Krasniqi fitoi me ippon pasi e hodhi kundërshtaren e saj në dysheme me një lëvizje të shpejtë dhe papritur.

Mobi Casa

Kjo fitore nënkupton se Krasniqi e ka të sigurt medaljen e argjendtë tashmë në kategorinë -52 kilogramë.

Por ajo do të synojë të artën siç bën gjithmonë si garuesja më e mirë në këtë kategori.