Dionis Avdijaj u inkuadrua në fillim të pjesës së dytë në humbjen e thellë ndaj Ajaxit

Ka përfunduar ndeshja e xhiros së dhjetë në Eredivise, ndërmjet FC Emmen dhe Ajaxit, shkruan “Zeri.info”.

Gjigandët holandez, Ajax kanë shënuar fitore me rezultat të thellë 0:5 kundër Emmenit si mysafir.

Për skuadrën vendase u paraqit nga minuta e 46-të edhe futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Dionis Avdijaj.

Kjo humbje e ka dërguar në vendin e fundit skuadrën e Avdijajt, Emmenin, kurse Ajaxi është në vendin e parë në elitën e futbollit holandez. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS