Digjet fusha me bari sintetik në Gjilan

Është djegur me benzinë një pjesë e fushës me bari sintetik në Gjilan, në ditën e ndeshjes derbi në mes Dritës dhe Gjilanit.

Në vendin e ngjarjes ka dalur Policia e Kosovës, për të hetuar rastin se si ka ndodhur e gjithë kjo ngjarje.

Pas kësaj ngjarje rrezikohet të luhet derbi lokal mes FC Dritës dhe SC Gjilanit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS