Dieta me ananas: Si të ktheheni në formë pas ushqimit të yndyrshëm

Dieta me ananas ndihmon në shkatërrimin e pasojave të konsumimit të tepërt të ushqimit gjatë sezonit të festave. Kafjalli: për pesë ditë përbërëset nga 100 gramë pire të përgatitura nga ananasi i freskët dhe jogurti.

DITA 1: Dreka: oriz me perime Darka: patate të pjekur ananas.

DITA 2: Dreka: ananas, file pule Darka: sallatë peshku, ananas, selino, tranguj.

DITA 3: Dreka: ananas, sallatë e gjelbër, 2 domate. Darka: mish të zier pule, ananas, 2 rriska bukë të thekur.

DITA 4: Dreka: sallatë me perime me gjethe të gjelbër, file pule, ananas. Darka: supë me selino, ananas.

DITA 5: Dreka: ananas, banane dhe avokado Darka: oriz të zier, file pule, ananas të freskët.

(Kosova Sot)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).