Mobi Casa

Diell dhe vranësira

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave në Kosovë do të mbajë mot me diell, dhe temperaturat maksimale do të arrijnë deri 28 gradë Celsius.

IHMK njofton se të hënën pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, ndërsa temperaturat do të sillen ndërmjet 12-15 dhe 25-28 gradë Celsius.

Mobi Casa

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi i juglindjes. /Telegrafi/