Diell dhe vranësira – mundësi për riga shiu

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot (e diele) të mbajë mot me diell dhe pjesërisht të vranët.

Diell dhe vranësirat të cilat nëpër vende të izoluara mund të sjellin riga shiu të intensitetit të dobët, derisa në viset malore shi me intensitet mesatar.

Uji Dea

Temperaturat minimale do të sillen nga 2 deri në 5 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 17 deri në 20 gradë celsius.

Parashihet të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/