Diell dhe temperatura të larta – pluhuri Saharian vazhdon të jetë i pranishëm

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Për të hënën parashikohet të mbajë mot shumë i ngrohtë, me diell vranësira të nivelit të lartë, të cilat më të shtuara pritet të jenë në orët e mëngjesit.

Po ashtu, pluhuri Saharian do të vazhdojë të jetë i pranishëm.

Eco Higjiena

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 28°C.

Era do fryjë fryjë nga drejtimi i jugut dhe jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme lokalisht, me shpejtësi prej 15-48 km/h. /Telegrafi/