Diell dhe temperatura të larta do të na shoqërojnë edhe sot

Mbi vendin tonë do të vazhdoj të mbajë mot i qëndrueshëm, i ngrohtë dhe me intervale të shumta me diell.

Gjatë ditës së stome në parametrat kryesor nuk parashihen ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat minimale do të sillen ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Sa i përket parametrit të erës, do ta mbajë drejtimin e verilindjes e herë-herë edhe të juglindjes, e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS