Diell dhe më nxehtë, ngriten temperaturat

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, por më i nxehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-23 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS