Dhurata e mërgimtarit e bënë të lumtur Avdil Ibishin

Gjilan – Mërgimtari Ridvan Neziri së fundit e ka ndihmuar Avdil Ibishin me një mjet lëvizës i cili e ndihmon shumë në ecje e lëvizje Avdilin. Ibishi ka thënë se kjo është dhurata më e madhe prej një gurbetqari me zemër të madhe siç është Ridvan Neziri.

Avdil Ibishi është një punëtor i madh i cili mundohet të jap kontributin e tij për qytetin e Gjilanit duke pastruar në cdo kohë hapësirat e qytetit.

Si punëtor i “Eco – Higjiena” ai asnjëherë nuk ankohet, përkundrazi tejkalon të gjitha sfidat dhe barrierat. Por gjesti i fundit i mërgimtarit Ridvan Neziri, e ka bërë shumë të lumtur e më të disponueshëm Avdilin.

“Kjo është dhurata ma e madhe prej një gurbetqari me zemër të madhe siç është Ridvan Neziri të cilin e falënderoj nga zemra, e zoti e shpërbleftë” ka shkruar Avdil Ibishi.

Ndryshe Ridvan Neziri është një humanist i madh derisa kohëve të fundit ai ka bërë disa investime në vlerë të 6000 eurove në fshatin e tij të lindjes në Malishevë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).