Dhunë në familje, vjedhje veture, aksidente trafiku, e person i zhdukur janë raportuar në Anamoravë

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti kishte sulmuar fizikisht motrën e tij kosovare duke e goditur atë me një mjet të fortë. Si pasojë e sulmit viktima ka pësuar lëndime trupore për çka dhe i është ofruar tretmani mjekësorë. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Poashtu në Gjilan ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se person-a të dyshuar të panjohur i kanë vjedhur veturën e tij, me targa vendore. Rasti duke u hetuar.

Në rrugën “Lufta e Gjilanit 44” në Gjilan i dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes kushteve të rrugës, humb kontrollin mbi veturën dhe ka dalur jashtë rruge. Si pasoj e aksidentit, drejtuesi i veturës ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor.

Edhe në Dobresh, të Vitisë dy vetura me targa vendore janë përfshirë në aksident trafiku në mes veti. Si pasoj e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit e veturave si dhe një mashkull e një femër kosovar-e pasagjer/e. Të lënduarit janë dërguar në tretman mjekësorë.

Kurse në Gjilan ankuesja femër kosovare ka raportuar se nga koha e cekur ka dalur nga shtëpia vajza e saj e mitur dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Rasti nën hetime njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS