Dhunë në familje, vjedhje e rëndë dhe aksident trafiku përshkruhet situata në Anamoravë

Gjilan – Në Artanë e dyshuara femër ka pranuar veprën se ka vjedhur para të gatshme në një shtëpi kurse në Gjilan ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një veture dhe këmbësorit, viktimës mashkull kosovar.

Prokuroria Themelore Gjilan ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy personave nën dyshimin se dy (2) persona kanë kryer veprën penale “Dhuna ne familje”.

Në Novobërdë ankuesi ka raportuar se nga i/të dyshuar të pa njohur janë vjedhur para të gatshme. Lidhur me rastin përmes video incizimeve është identifikuar e dyshuara femër kosovare dhe gjatë deklaratës ka pranuar veprën. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse në Gjilan ka ndodhë një aksident trafiku në mes të një veture dhe këmbësorit, viktimës mashkull kosovar. Deri te aksidenti dyshohet se ardhur për shkak të mos dhënies së përparësisë këmbësorit. Si pasojë e aksidentit lëndime të trupore ka pësuar viktima i cili ka pranuar tretman mjekësor e më pas është liruar. në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt ka njoftuar policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS