UBT

Dhunë në familje, sulm seksual e posedim droge në Gjilan

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në gjendje të dehur kishte sulmuar fizikisht viktimat kosovarë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Uji Dea

Në Gjilan gjithashtu është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur në posedim dhe konfiskuar 2.69 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Poashtu në Gjilan raportohet se një i dyshuar mashkull, deri me tani i pa njohur e ka sulmuar seksualisht viktimën femër kosovare. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti në procedurë hetimore njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/