Dhuna në familje dhe kanosja të shpeshtuara në rajonin e Vitisë

Viti – Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka kryer veprën dhuna në familje. Lidhur me rastin i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Edhe në rrugën “Kemajl Azizi” në Viti është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi ka kanosur viktimën mashkull kosovar.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS