Dhjetë persona të hospitalizuar nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në përditësimi i fundit lidhur me COVID-19, ka njoftuar se kanë kryer 146 testime, pre të cilave 26 persona kanë rezultuar pozitivë.

Sipas njoftimit të institutit, 29 persona janë shëruar dhe 10 janë të hospitalizuar.

Ndryshe, 231 raste janë aktive me CODIV-19.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS