Dezinfektohen bizneset në Kamenicë

Kamenicë – Në Komunën e Kamenicës qysh nga dita e djeshme ka filluar dezinfektimi i bizneseve, për shkak të kujdesit dhe parandalimit të virusit COVID-19.

Lokalet, restaurantet dhe kompanitë transportuese të udhëtarëve, kanë bërë dezinfektimin e hapësirave ku ata veprojnë.

Ndërsa gjatë ditës së sotme pritet që të dezinfektohen edhe institucionet publike të komunës tonë.

Kryetari i Komunës, Qëndron Kastrati ka falënderuar të gjitha bizneset që i janë përgjigjur vendimit të komunës.

Apelojmë tek të gjithë qytetarët që të mos krijojnë panik nga situata e krijuar, këto masa janë ndërmarrë vetëm për parandalim dhe kujdes të shtuar ndaj COVID-19./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).