Dermaku shënon në barazimin që skuadra e tij Lecce e arriti ndaj Brescias

Futbollisti nga Kosova, Kastriot Dermaku, ka qenë protagonsit mbrëmjen e sotme për Leccen.

Vetëm pesë minuta pasi hyri si zëvendësues, “muri“ i Kombëtares shqiptare tund rrjetën me kokë, duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij kundër kundërshtarëve direkt të Breshias.

Sfida në fjalë përfundoi me rezultat 1:1.

Ky është goli i parë për Dermakun në këtë kampionat.

Lecce ndodhet e treta në tabelë pas javës së me 17 pikë të mbledhura, një më pak se Brescia që ndodhet e dyta dhe tre më pak se lideri Pisa. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS