Deputetja e LDK-së fajëson LVV-në: Kuvendi është bërë si cirk

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku Rexhepi në një lidhje direkte në emisonin “IMAZH” të RTK-së ka komentuar degradimin e gjuhës në Kuvendin e Kosovës.

Ajo ka fajësuar Lëvizjen Vetëvendosje për denigrimin e gjuhës në parlament që prej transformimit të saj në parti dhe sigurimit të ulësve si grup parlamentar.

Bunjaku-Rexhepi po ashtu tha se shpeshëherë heqë dorë nga fjala e saj në Kuvend, sepse sipas saj Kuvendi kohët e fundit ngjanë në cirk, derisa shtoi që ndonjëherë ndjehet e turpëruar që është pjesë e legjilativit.

Tutje Bunjaku-Rexhepi foli edhe për rimëkëmbjen ekonomike dhe mos votimin e projektligjit, me çrast tha se patjetër që LDK-ja është ajo që duhet të sigurojë votat, derisa i bëri thirrje edhe opozitës që ta votojë këtë Projektligj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).