Deputetët e Kosovës vizitojnë tri komunat e Luginës së Preshevës

Një grup i deputetëve të Kosovës janë duke vizituar tri komunat shqiptare në Luginë të Preshevës (Medvegjë, Bujanoc, Preshevë).

Kjo vizitë është duke u bërë me qëllim për t’u njohur nga afër me zhvillimet dhe kushtet e tyre në administratë, të pushtetit lokal, të mediave, zhvillimit të arsimit, njohjen e diplomave, furnizimin me literaturë dhe libra për nxënës të shkollave atje, etj.

Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi në një postim në Facebook ka treguar se janë takuar me personelin e shkollës fillore “Zenel Hajdini”, në Tupallë të Medvegjës.

“Takim me personelin e shkollës Zenel Hajdini në Tupalë të Medvegjës, në kuadër të vizitës në Luginë e Preshevës”, ka shkruar në Facebook, Abrashi.

Ndryshe, delegacioni i përbërë nga tetë deputetë të Kuvendit të Kosovës do të qëndroj për dy ditë radhazi në tre komunat e banuara me shqiptarë në Serbi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).