Deniza Limani takohet me policinë në Gjilan, flasin për parandalimin e dukurive negative

Gjilan – Deniza Limani drejtoreshë e kulturës e ka vizituar njësitin e Policisë në Komunitet. Qëllimi i këtij takimi ka qenë bashkëpunimi lidhur me aktivitetet dhe inkuadrimin e të rinjve në parandalimin e dukurive negative si dhe shpërndarjen e më shumë informacioneve që kanë të bëjnë me vetëdijesimi e tyre në fushën e sigurisë etj.

Po ashtu të dy institucionet si nga Policia Kosovës ashtu edhe nga drejtoria Komunale për Rini dhe Kulturë është vendosur që të mbahen takime virtuale me të rinjtë e Gjilanit, për temat e cekura më lartë në fushën e Sigurisë.

Edhe përkundër masave të shtuara dhe angazhimeve të stafit me orar të zgjatur kundër parandalimit të pandemisë Policia e Kosovës është e përkushtuar që të veprojë dhe punoj për krijimin e një ambienti të qetë dhe prosperuar për të gjithë qytetarët e vet thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).