Deniza Limani në krye të Forumit të Gruas në lagjen “Arbëria”

Gjilan – Kam bindjen se bashkë do t’ia dalim mbanë me suksese edhe në këtë përpjekje të re, në këtë sfidë që dua ta jetojmë së bashku çdo ditë, duke e kurorëzuar me suksese të njëpasnjëshme bashkë me zonjat dhe zonjushat e reja ka shkruar Deniza Limani.

Postimi i plotë i Deniza Limanit

Sot, nëndega e Arbërisë mbajti kuvendin e radhës të forumit të gruas,
Interesimi i zonjave dhe zonjushave ishte i madh andaj, është nder dhe privilegj i veçantë për mua, të jem pjesë e forumit të gruas nëndega në Arbëri tanimë kryetare e këtij forumi.

Kam bindjen se bashkë do t’ia dalim mbanë me suksese edhe në këtë përpjekje të re, në këtë sfidë që dua ta jetojmë së bashku çdo ditë, duke e kurorëzuar me suksese të njëpasnjëshme bashkë me zonjat dhe zonjushat e reja.

Në këtë organizim nuk na munguan as strukturat e larta të LDK-së si: deputetë, asambleistët dhe zyrtar të partisë. Faleminderit për prezencën tuaj Valentina Bunjaku- Rexhepi, Shpresa Kurteshi- Emini, Teuta Suliqi, Imet Rrahmani, Avdyl Aliu, Fitim Guda, Bardhyl Kadriu dhe Shabi Azemi.

Lidhja Demokratike e Kosovës me degë në Gjilan, së bashku me Kryetarin Lutfi Haziri gjithmonë ka mbështetur kuadrot e reja andaj bashkë me kryetarin me punë të hajrit do të vazhdojmë tutje.
Ju jam falënderuese grupit punues që ndihmuan për këtë organizim si kryetarin e rinisë të nëndegës Arbëria, Paris Starabaja, Trëndelinë Azemi, Erza Shabani, Aurona Halimi, Flora Hasani dhe Arta Halimi Daku.

Faleminderit tē gjithēve që me prezencën tuaj, bëtë që ky Kuvend të shembull për të gjithë!/rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).