Dëmton objektin e komunës, arrestohet nga policia

Gjilan – Të enjtën rreth orës 13:00, policia e Kosovës në Gjilan, e ka pranuar një informatë për një incident në lokalet e Komunës së Gjilanit. Nga hetimet e para në vendin e ngjarjes mësohet se i dyshuari shqiptar kishte shkuar në Objektin e Komunës për të kërkuar sipas tij një shërbim, dhe sipas ankuesit (punëtor i Komunës) i njëjti ka filluar ta godas derën e hyrjes së korridorit me shqelma dhe grushta, ku për pasojë kishte dëmtuar-thyer xhamin.

I dyshuari është arrestuar nga policia. Ndaj të dyshuarit është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë. Është marrë edhe mendimi i Mjekut Specialist – Psikologut dhe i dyshuari është vendosur nën përkujdesje intensive në Qendrën Psikiatrike në Gjilan. Rasti në Prokurorinë Themelore njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).