Dëmtimi i shtyllave të ndriçimit publik në fshatin Pozheran, është bërë dukuri shqetësuese

Viti – Ndriçimi publikë është në të mirën e banorëve të fshatit Pozheran, të cilët në saje të ndriçimit lëvizin lirshëm edhe gjatë orëve të vona të mbrëmjeve. Ndriçimi publikë është projekt i realizuar nga Komuna e Vitisë, për të mirën e banorëve të fshatit Pozheranë.

EVSB, fton banorët e fshatit që jo vetëm për rastin e lart përmendur, siç është dëmtimi i shtyllave ndriçuese, por për çdo dukuri tjetër negative, të lajmërojnë, kontaktojnë EVSB-në, Vrojtuesit e lagjeve, Policinë e Kosovës, dhe këta të fundit të marrin masa për të gjithë ata persona kushdoqofshin ata, e që i dëmtojnë shtyllat e ndriçimit publikë, qoftë dëmtimi nga automjetet, apo dhe nga dëmtimet tjera të qëllimshme siç është edhe vjedhja e tyre.

Sipas të dhënave nga tereni dhe fotove që posedojmë, shtylla është e goditur me autoveturë nga një drejtues i automjetit.

Shtylla e ndriçimit pas dëmtimit dhe nga erërat që fryenin dit më parë, ishte shqetësuese për kalimtarët, banorët, dhe nxënësit që lëvizin në drejtim të shkollës, dhe kthimi i tyre në shtëpi, sepse tensioni i lartë, është afërsisht një(1)metër largësi nga shtylla e ndriçimit publik, dhe në çdo moment nga luhatja e erërave mundë të kontaktonte tensionin e lartë, dhe pastaj dihen pasojat dhe rreziku që mundë të vije nga Tensioni i lartë.

EVSB, ka kontaktuar me Drejtorin Shërbimeve Publike, e ka njoftuar për rastin, dhe ne i falënderojmë ata për reagimin, gatishmërinë dhe përgjigjen e tyre të menjëhershme thuhet në reagimin e Imri Emërllahut koordinator i EVSB në Viti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).