Fundamenti

Deliu: Opozita nuk ka kërkuar zgjedhje, por zgjidhje të çështjeve

/ 1 minutë lexim

Deputetja e PDK’së, Blerta Deliu ka thënë se opozita nuk ka kërkuar mbajtje të zgjedhjeve, por zgjidhje të çështjeve që po i shkaktojnë këto situata në Kosovë.

“Ne jemi në opozitë, dhe cdo ditë kërkojmë të kemi ndryshime, kërkesa jon nuk ka qenë zgjedhje, por kemi kërkuar që Qeveria të ofrojë zgjedhje”.

UBT

Deliu në emisionin ‚dPt te Fidani‘ në T7 tha se sipas deklaratave të deputetëve të koalicionit qeveritar, po shihet që ka paknaqësi brenda.

„Unë nuk modem të them, por them që këtë situatë nuk është dashur ta kemi. Më të vështira janë tensionet në veri, por ajo që po shihet tashmë nuk ka një koordinim brenda forcave në koalicon tashmë. Nëse i shihini deklarttat e deputetëve ditëve të fundit e shohim që ka paknaqësi që po shfaqën së fundmi. Mbi të gjitha Kosova nuk është që po prodhon shumicë parlamentare, dhe kjo qeveri nuk është që ka zhvilluar dicka të re për gjatë dy viteve”.