Debutim spektakolar i Albion Rrahmanit në Rumani – vulosi fitoren e Rapid Bukureshtit me dy golat e tij

Eco Higjiena

Albion Rrahmani e ka vulosur fitoren e Rapid Bukureshtit qysh në debutim, pasi mposhtën me rezultat 5- 3 Craiovan si mysafir.

Sulmuesi kosovar u fut në ndeshje në minutën e 46-të, kur skuadra e tij po fitonte 2-1 ndaj Craoivas.

Ishte minuta e 65-të e takimit, kur Rrahmani u asistua prej Funsho Bamgboye për rezultatin 4-2, derisa ishin shënuar dy gola para të tijit.

Derisa skuadra kundërshtare filloi të bënte presion duke ngushtuar rezultatin në 4-3, futbollisti ynë shënoi edhe njëherë për të qetësuar bashkëlojtarët e tij.

Ishte minuta e 90+1-të e takimit, kur Rrahmani realizoi për 5-3, nga një asistim i Papeau.

Ylli i ri nga Kosova ishte lojtari i dytë më notën më të lartë nga SofaScore më këtë takim.

Me këtë fitore, Rapidi i Bukureshtit ngjitet në vendin e tretë me 11 pikë, katër më pak se lideri FCSB. /Telegrafi/