De Biasi ka një mesazh për Granit Xhakën

Gianni de Biasi ka një mesazh për mesfushorin kosovar të Zvicrës, Granit Xhaka.Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi nuk e ka fshehur dëshirën që ta ketë në ekip edhe Granit Xhakën. Pjesë e kuqezinjve është edhe vëllai i madh i Granitit, Taulanti.

Megjithatë, ndodh edhe kështu. Një situatë e çmendur dhe ai do të luajë kundër vëllait të tij. Graniti është një lojtar i shkëlqyer që mund të udhëheqë skuadrën dhe mund të kontrollojë lojën. S’është aspak mirë për ne që do të jetë kundërshtar. Zvicër është si një derbi. Një lojë e fatit, sidomos për “Xhakat”, shtoi ai,

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).