De Biasi ka një mesazh për Granit Xhakën

Gianni de Biasi ka një mesazh për mesfushorin kosovar të Zvicrës, Granit Xhaka.Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi nuk e ka fshehur dëshirën që ta ketë në ekip edhe Granit Xhakën. Pjesë e kuqezinjve është edhe vëllai i madh i Granitit, Taulanti.

Megjithatë, ndodh edhe kështu. Një situatë e çmendur dhe ai do të luajë kundër vëllait të tij. Graniti është një lojtar i shkëlqyer që mund të udhëheqë skuadrën dhe mund të kontrollojë lojën. S’është aspak mirë për ne që do të jetë kundërshtar. Zvicër është si një derbi. Një lojë e fatit, sidomos për “Xhakat”, shtoi ai,

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS