Daut Haradinaj: Qeveria po përpiqet t’i mashtrojë veteranët

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKK), Daut Haradinaj, ka thënë se Qeveria është duke i mashtruar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.”Kjo Qeveri është duke i mashtruar veteranët për nxjerrjen e ligjit për ta”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës urgjentisht ta sjellë në Kuvendin e Kosovës Projektligjin për Veteranët e UÇK-së.

“Ajo çfarë jemi duke kërkuar ne është që Ligji për Veteranët e UÇK-së urgjentisht të vijë në Kuvendin e Republikës së Kosovës dhe të miratohet në mënyrë që kjo kategori e çmuar e shoqërisë të trajtohet nga shteti qoftë edhe simbolikisht”, ka thënë Haradinaj. /Epoka e re/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).