Dardana ndihmon SC Gjilanin me futbollistin Brazilian Yuri Aguiar

SC Gjilani dhe Dardana kanë arritur marrëveshje që futbollisti nga Brazili i cili nga Janari është pjesë e FC Dardanës të jetë pjesë e skuadrës “bardh e kuqë” të Gjilanit për sfidat Europiane.

Aguiar është 22 vjeqarë është sulmues i krahut dhe mund të luaj edhe si mesfushor i avancuar. Sipas të gjitha gjasave zyrtarët eSC Gjilanit pas ndeshjeve europiane pritet që përfundimisht të arrijnë marrëveshje që futbollisti i ish skuadrës Braziliane FC Cortiba të jetë përfundimisht futbollist i SC Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).