COVID-19 në Kosovë, 342 raste aktive dhe mbi 780 mijë të vaksinuar me dozën e dytë

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë vdekur 2,989 persona si pasojë e COVD-19 nga 161,327 raste sa ishin gjithsejtë deri tash.

Sipas Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, 157,996 persona janë shëruar.

Kurse, raste aktive janë 342.

Po ashtu, që nga fillimi i pandemisë janë kryer 1,362,308.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,663,943 doza të vaksinës. Deri më sot 780,024 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS