Çka thotë nënkryetari i Gjilanit Arbër Ismajli pas derbit të Anamoravës

Derbi më i madh në vend në mes Gjilanit e Dritës, sot e kanë përcjell rreth 10,000 shikues nga të gjitha trevat shqiptare për të parë nga afër spektaklin futbollistik të “Anamoravës”, në mesin e shumë mysafireve ishte edhe nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, i cili është një tifoz i madh i futbollit.

Pas derbit të Anamoraves, nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, theksoi.
“Derbi lind ai nuk krijohet, kjo është pasuri jo vetëm e qytetit tonë por e futbollit të Kosovës, jam shumë krenar me atë se çka u zhvillua në stadiumin e qytetit, tifozët e Dritës “Intelektualët” dhe të Gjilanit “Skifterat”, e kanë notën 10-të për animin e tyne korrekt duke dhuruar spektakël si në të gjitha stadiumet evropiane, kjo është një vlerë që duhet kultivuar dhe duhet ruajtur pasiqë ne me këtë derbi identifikohemi si qytet i futbollit e kulturës, ju lumtë futbollistëve ju lumtë tifozëve jemi krenar me ju”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS