RCCOLA

Çitaku: Kontributi i vetëm i Kurtit dhe VV-së në liberalizimin e vizave është veç gazi lotsjellës në Kuvend

/ 2 minuta lexim

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka thënë se liberalizimi i vizave është lajm i mirë për Kosovën.

Çitaku përmes një postimi të bërë në Facebook ka thënë se se VV-ja nuk ka kurrfarë kontributi për këtë çështje, teksa përmend gazin lotsjellës në Kuvend.

Ajo foli edhe për deklaratën e fundit të kryeministrit Kurti ku tha se sukseset e kësaj qeverie, vendet e tjera mund t’i shohin vetëm në ëndërr.

Postimi i plotë:

Uji Dea

Së pari, është lajm i mirë ndonse i vonuar, liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës.

Së dyti, kontributi i vetëm i LVV dhe Kurtit në këtë proces është gazi lotsjellës në Kuvend dhe dhuna verbale e fizike, e cila na vonoi me vite.

Sa për freskim të kujtesës, LVV as MSA-në, me të cilën sot mburren, nuk e kanë votuar.

E sa për sukseset të cilat vendet tjera mund t’i shohin vetëm në ëndërr, më së miri flasin konkluzat e B.E; aplikacioni i Kosovës për statusin e vendit kandidat mbetet i patrajtuar, dhe saksionet vazhdojnë.