Cili është trajneri shqiptarë që po kërkohet në Zvicër e në Superligën e Kosovës?

Shumë futbollist e trajner shqiptarë, karrierën e tyre janë duke e zhvilluar në shtete te ndryshme të Evropës. Njëri ndër ta është edhe 35 vjeqari, Adil Maliqi, i cili po ec drejt majeve të sukseseve në zejen e trajnerit.

Trajneri nga Busavata e Kamenicës, i cili jeton dhe vepron në shtetin helvetik të Zvicrës, tani e 10 vite ushtron me mjaft sukses zejen e trajnerit, ai për një kohë të gjatë ishte trajner tek skuadra SV Wurenlos e më pastaj tek skuadra më e madhe në diasporë FC Kosova si drejtor teknik.

Në këtë afat kalimtar për Maliqin kanë arrit shumë ftesa që të jetë pjesë e skuadrave si në Zvicër poashtu edhe nga Superliga e Kosovës.
“Gjerë më tani isha drejtor teknik në klubin FC Kosova, por tani kemi arritur marrëveshje ta ndërpremë bashkëpunimin duke ju dëshiruar suksese edhe më të mëdha kësaj skuadre e cila është fole e popullit tonë. Tani në adresën time kanë arritur tri ftesa nga klubet Zvicrane që të drejtoj timonin e skuadrave të tyre, por jam ende në bisedime me këto klube”, ka njoftuar trajneri Maliqi.

Trajneri me perspektiv Adil Maliqi ka njoftuar se ka edhe disa ftesa nga Superliga e Kosovës që t`i bashkëngjitet futbollit të Kosovës.
“Është shumë e vërtet që kam ftesa nga klubet e Superligës së Kosovës, jam në kontakt me këto skuadra, kemi biseduar për shumë gjëra por të shohim, dëshira ime shumë e madhe është që të jem pjesë e futbollit të Kosovës dhe tërë potencialin që kam ta transmetoj tek futbollistët e Kosovës, por kjo mbetet të shihet se gjerë ku do të arrijmë me marrëveshje”, bënë të ditur Maliqi.

Trajneri me perspektivë Adil Maliqi ka theksuar se çdo klub që është i interesuar për shërbimet e tija, munden lirisht ta kontaktojnë.
“Do të jem shumë transparent pasiqë dua dijen time ta transferoj tek futbollistët e Kosovës”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).