Cili është historiku i skuadrës Linfield kundërshtarit të Dritës?

Skuadra e Dritës të martën do të përmbyll fazën preliminare të Ligës së kampionëve ku do të takohet në finale me skuadrën nga Irlanda e Veriut, Linfield.

Linfield është formuar në vitin 1886, ndërsa kampione e Irlandës së Veriut është 54 herë, ndërsa fituese e kupës është 43 herë.

Skuadra nga Irlanda e Veriut, Linfield, është një skuadër gjysmë-profesioniste, ajo që nga viti 1959 ka marrë pjesë në garat evropiane ndërsa ka zhvilluar hiq më pak se 119 ndeshje në garat evropiane.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).