Cicërimat e zogjve

Poezi nga Ramadan Mehmeti

Atje mbi shtëpi
Ku gjendet rudina,
Është vend koncertesh
Plot me cicërima.

A i keni dëgjuar?
Atje ka shumë hare,
Mëngjes e mbrëmje
Jehon këngë e re.

Edhe vallet hidhen
Natyrës me vesë,
Shkollë baleti hapur,
Për të bukurat shpesë.

Dhe shtëpia jonë
Kontribuon sa mundet,
Tërë ditën e lume
Koteci tundet e tundet!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).