Challandes tregon cilët lojtarë i kanë pëlqyer

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se është i kënaqur me ndeshjen e treguar, por jo me rezultatin.

Ai u ndal duke folur edhe për individët, duke shtuar se dyshja e mbrojtjes i ka pëlqyer shumë.

“Mendoj që kemi bërë një përgatitje shumë të mirë, sidomos për të gjithë ata lojtarët që kanë pasur nevojë që të luajnë, siç ka qenë Kololli në pjesën e parë, më pas edhe Hadërxhonaj”.

“Jam i kënaqur me disa momente dhe gjëra. Ja i kënaqur me dyshen e mbrojtjes. Janë lojtarët të rinj si Xhemajli dhe Dresevic që më pëlqyen shumë”.

“Edhe Rashkaj kishte paraqitje të mirë. Pash disa gjëra që do të na duhet për të ardhmen dhe jam i kënaqur”, ka thënë Challandes.

Arbenit Xhemajli dhe Ibrahim Dresevic u lavdëruan edhe nga kapiteni Samir Ujkani. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).