Çfarë po ndodhë me minimarketet e mëdha, insektet në oriz?

Gjilan – Ditëve të fundit në adresë të rajonipress kanë ardhë shumë ankesa të qytetarëve për produktet pa afat dhe pa asnjë kontroll. Një qytetare ka dërguar foto ku shihet orizi plotë me insekte.

“Insekte në oriz, ju lutem botojeni që ta shohin populli se çka po konsumojmë e mashtrimet që po na bëhen nga marketet e mëdhaja”. Kështu shkruan qytetarja Ismete Qerimi Sylejmani e cila edhe ka dërguar disa foto.

“Në këtë mënyrë shpërndahen sëmundjet sepse produktet me insekte tregon se aty s`ka kurrfarë kontrolli e inspektimi. Kujdes nga këto produkte. Produkti është blerë në ETC në Gjilan” ka shkruar kjo qytetare./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).