Çfarë i tha Rugova Adelina Ismailit për këngët e saj “Ushtrinë time…”

Në emisionin Pressing të Televizionit 7, Adelina Ismaili ka thënë se dëshiron ta quajë vetën rugoviste, duke kujtuar takimet me Presidentin Ibrahim Rugova.

Adelina thotë se e ka shkruar vetë tekstin e këngës ku i këndonte një ushtrie shqiptare, që do të udhëhiqej nga Ibrahim Rugova.

Këngëtarja tregon se për këtë këngë ka folur edhe me ish-Presidentin.

“Jo shumë. I ka pëlqyer që është rock. Po futëm në borxh të madh se je ka më këndon për së gjalli. I pata thënë se President në rastin tënd guxoj ta bëjë këtë”

“Me mua ka qenë shumë i qetë në bisedë. Do të mund t’i thoja me këtë të renë
“shumë kuller”, ka vazhduar Adelina përshkrimin e Rugovës.

Ajo ka kujtuar edhe kohën kur ka kënduar në fushata të LDK’së, ku thotë se asnjëherë nuk ka pranuar të paguhet.

“E ka marrë vesh Ibra (presidenti Rugova) që po këndoj pa pare. E ka caktuar dikë të merret me pagesën time. Po u thash se nuk i marrë Presidentit para”, tha Adelina. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).