Hidromorava

Certifikohet lista e Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës për zgjedhjet në Serbi

/ 1 minutë lexim

Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka njoftuar se është certifikuar lista e Koalicionit të Shqipëtarëve të Luginës.

Kamberi ka bërë të ditur se kjo listë do të mbajë numrin 16 dhe se do të përbehet nga tri parti.

Mobi Casa

Nga kjo listë do të jenë 10 kandidatë për deputet nga tri komunat e Luginës së Preshevës.

“Me numër 16 u certifikua gjithëpërfshirja e Luginës së Preshevës për vazhdimin e betejës së dinjitetshme politike, përfaqësimin dinjitoz e të pakompromis si përpjekje për të përfaqësuar sa më mirë shqiptarët dhe interesat kolektive”, ka shkruar Kamberi në Facebook./Zëri