Celina me driblim fantastik dhe asistim për golin e fitoren të Swansea ndaj Wiganit

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina ka asistuar në ndeshjen e sotme (e shtunë) me ekipin e tij, Swansea.

Swansea ka arritur të shënojë fitore me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Wiganit në ndeshjen vlefshme për javën e 28-të në Championship.

Njëri nga më vendimtarët në këtë fitore të ekipit nga Uellsi padyshim se ishte ylli i Kosovës, Bersant Celina.

Ylli prizrenas bëri një driblim fantastik, për të asistuar saktë pastaj për Andre Ayew, i cili shënoi me thembër golin e fitores 2-1.

Ky ishte asistimi i dytë i Celinës deri tani këtë sezon, ndërsa ka edhe dy gola të shënuara. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).