Celina ‘kërcënon’ Malin e Zi dhe Bullgarinë

Reprezentuesi kosovar, Bersant Celina i ka paralajmëruar dy kundërshtarët e ardhshëm të Kosovës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, duke e konfirmuar gatishmërinë e tij për këto sfida, transmeton zeri.info.

Kosova së pari ndeshet me Malin e Zi më 7 qershor, kurse pas 3 ditësh përballet me Bullgarinë.

Edhe pse përflitej për një lëndim të futbollistit të Swanseas, ai duket se do të jetë për ndeshjet e radhës të përfaqësueses verdhekaltër.

Celina ka thënë se është gati për sfidat e radhës përmes një postimi në rrjetin social Instagram.

“Gati”, ka shkruar ai në një foto ku shihen këpucët e tij sportive, derisa përkrah shihet flamuri i Kosovës.

Celina ka shkëlqyer gjatë këtij edicioni me fanellën e Swanseas, derisa kontribuoi me 8 gola dhe 8 asistime në 42 ndeshje./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).