Celina gjen golin e parë në Turqi, shënon dhe i siguron fitoren Kasimpasas

Bersant Celina e ka gjetur golin e parë me fanellën e Kasimpasas në Superligën e Turqisë.

Mesfushori nga Kosova ka qenë titullar si gjithnjë për klubin nga Stambolli teksa kanë marrë fitore të rëndësishme 1-0 ndaj Gaziantep.

Celina gjeti golin e parë në kampionat, kur shënoi në minutën e 57-të pas asistimit nga Bahoken.

Ishte goli vendimtar në këtë takim, pasi mjaftoi për t’i dhuruar tre pikët Kasimpasas.

Me këtë fitore Kasimpasa ngritët në pozitën e nëntë në tabelë me 12 pikë të grumbulluara.

Në këtë sfidë përveç Celinës për vendasit luajti edhe Florent Hadergjonaj si titullar.

Ndërkohë te skuadra mysafire nga banka rezervë në minutën e 73-të u aktivizua Valmir Veliu. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS