Cakaj: Kur vjen puna te pastëria dhe drejtësia e UÇK-së duhet të reagojmë si një komb!

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka shprehur edhe një herë mbështetje për presidentin Hashim Thaçi dhe kreun e PDK-së, Kadri Veseli, për të cilët tashmë janë publikuar aktakuzat nga Prokurori I Specializuar në Hagë.

Cakaj, ka thënë se kur është në pyetje UÇK-ja, duhet të reagohet si një komb dhe se duhet shprehur mbëstetjen e pakursyer për Thaçin dhe Veselin, transmeton Zeri.info.

“Fare thjesht: Kur vjen puna te pastëria dhe drejtësia e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk duhet të reagojmë si shumë parti, as si dy shtete, por si një komb! Historia e UÇK-së dhe e popullit shqiptar nuk mund të njolloset asnjëherë e nga askush! Ndaj, secili prej nesh, i bindur në pafajësinë e themeluesve të UÇK-së dhe vlerave të patjetërsueshme të saj, duhet të shprehur mbështetjen e pakursyer për dy çlirimtarët, Hashim Thaçi e Kadri Veseli”,ka shkruar Cakaj./Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).