Çaji nga mollët dhe xhenxhefili, ilaç për shumë sëmundje

Çaji nga xhenxhefili dhe mollët është burim i shkëlqyeshëm për vitaminat A, B dhe C, antioksidues dhe flavonoide. Ky çaj e përmirëson punën e mëlçisë dhe ndihmon në rregullimin e kolesterolit. Hulumtimet kanë treguar se mollët mund të zvogëlojnë rrezikun për sulm në zemër dhe në tru. Xhenxhefili ndihmon në zbutjen e problemeve me tretjen, përshpejton shërimin nga gripi dhe ftohjet, e po ashtu edhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Çajin nga xhenxhefili dhe mollët duhet ta përdorni për ditë.

BURIM I SHKËLQYESHËM I ANTIOKSIDUESVE

Xhenxhefili është një nga burimet më të mira për antioksidues dhe për këtë arsye është i hatashëm për parandalimin e shumë sëmundjeve. Mbron qelizat nga ndikimi i radikalëve të lirë dhe rregullon procesin e plakjes.

POSEDON SUBSTANCA KUNDËR INFLAMACIONEVE

Xhenxhefili mund të zbutë simptomat e artritit, dhimbjet në nyja dhe shpinë. Zvogëlon infeksionet kronike në trup, për të cilën është vërtetuar se shkakton shumë sëmundje.

PËRMIRËSON PUNËN E SISTEMIT TRETËS

Xhenxhefili stimulon prodhimin e pështymës dhe rregullon acidet e lukthit. Mund ta zbutë urthin, kapsllëkun, fryrjet dhe ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të sistemit tretës.

PËRMIRËSON AFTËSITË KOGNITIVE

Pos se me këtë çaj mund ta shtoni përqendrimin dhe kujtesën, po ashtu do ta ulni rrezikun edhe nga Alzheimer-i.

PËRMIRËSON PUNËN E MËLÇISË

Helmet i marrim për ditë, e mëlçia ka për detyrë pastrimin tyre nga trupi. Hulumtimet kanë treguar se xhenxhefili de mollët mund ta përmirësojnë punën e mëlçisë dhe nxitin lirimin e helmeve nga trupi. Përbërësit: 3 qese çaj të gjelbër 1 lugë mentë 1/4 mollës të gërryer 5 cm xhenxhefil të gërryer 2 gota ujë të vluar 2 gota akull. Përgatitja: Çajin e gjelbër, mollën, mentën dhe xhenxhefilin në një enë i përzieni me ujë të vluar dhe e lini të veprojë mbuluar për 5 minuta. Shtoni akull më pas dhe një lugë mjaltë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).