UBT

Çaji magjik, si ta lini pirjen e duhanit në pak kohë

/ 2 minuta lexim

Mjekja e famshme gastroenterologe, Antonina Scipina nga Rusia këshillon të interesuarit se si të ndalojnë pirjen e duhanit në vetëm disa ditë.

Është vërtet e mahnitshme se si funksionon kjo përzierje.

Ajo vret çdo dëshirë për nikotinë në trupin tuaj, dhe përgatitja është më se e thjeshtë.

Ju duhen gjethet e thata të bimës gjethe delli (Plantago major).

Përgatitja:

Merrni gjethe të thata nga bima gjethe dielli, vendosini në një kavanoz dhe mbulojeni me gjysmë litër ujë të zier.

Mbuloni kavanozin dhe lëreni të qëndrojë për dy orë.Gjatë ditës, e gjithë përmbajtja e kavanozit duhet të pihet.

Konsumoni çdo ditë nga ky lëng derisa dëshira juaj për pirjen e duhanit të zhduket plotësisht.

RCCOLA

Është provuar që kjo përzierje zvogëlon nevojën e trupit për nikotinë.

Nëse e pini këtë çaj për shtatë ditë, do të shihni se sa zvogëlohet dëshira për pirjen e duhanit. Pas disa ditësh nuk do të keni nevojë të pini duhan.

Nëse e pini këtë çaj për një muaj, me siguri do të ndaloni pirjen e duhanit përgjithmonë.Mund të përtypni edhe gjethe të freskëta.

Karakteristikat shëruese të kësaj bime janë të mëdha.

Origjina e saj është nga Eurasia, dhe gjetjet arkeologjike tregojnë se është përdorur si ilaç në kohën romake në Britani.

Kjo bimë ndihmon në sëmundjet e frymëmarrjes dhe kollën. Për veprim edhe më të mirë, rekomandohet në kombinim me trumzën.

Atëherë është veçanërisht i efektshëm për bronkitin dhe astmën, dhe madje edhe në sëmundjet e mëlçisë dhe fshikëzës.