Çaji i gjelbër ndihmon në shëndetin e dhëmbëve

Përdorimi i çajit të gjelbër sjell shumë përfitime shëndetësore tek njeriu.

Sipas Healthline, disa studime tregojnë se çaji i gjelbër eleminion bakteret dhe viruset tek dhëmbët.

Pos kësaj çaji i gjelbër ndalon edhe zhvillimin e kariesit tek dhëmbët tuaj.

Gjithashtu ky lloj i çajit ndihmon kundër erës së keqe të gojës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS