Hidromorava

Çaji i fortë i kaçes që shëron shumëçka

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Çaji nga kaçja është burim i vërtetë me vitamina C dhe likopen, antioksidues i fortë që me sukses ul nivelin e lartë të kolesterolit.

Për të gjithë ata që vuajnë nga hipertensioni, ky çaj në mënyrë efikase ul shtypjen e lartë. Për të pasur shtypje normale të çajit, për çdo ditë duhet konsumuar tri gota çaj si ky.

KKVITI

Zbut edhe proceset inflamatore, e shihet edhe si shtesë në shërimin nga osteoartriti. Pakëson dhimbjet dhe ngërçet, lehtëson lëvizjet derisa ndihmon edhe në përtëritjen e kërcit. Heq edhe dhimbjet që shfaqen në stomak, si ngërçet, diarrenë, ndihmon edhe te kapsllëku dhe pengesat tjera të tretjes.

Përmirëson edhe punën e mëlçisë derisa sugjerohet edhe për detokismin e mëlçisë.