Bunjaku Rexhepi: Kjo Qeveri duhet të rrëzohet

Gjilan – Deputetja nga Gjilani Valentina Bunjaku Rexhepi thotë se opozita nuk mund t’ia bën numrat Qeverisë, sepse nuk është opozita Qeveri! Edhe me serbët nëse e bëjnë matematikën, i kanë veç 45 vota. Pra, kjo Qeveri duhet të rrëzohet sepse nuk i ka numrat, po e bllokon Kuvendin, po vonohet miratimi i shumë ligjeve dhe mund ta rrezikojmë liberalizimin e vizave shprehet ajo.

Postimi i plotë i deputetes Valentina Bunjaku Rexhepi

Qytetarë të dashur, jeni dëshmitarë që kjo Qeveri e ka veç hijen dhe nuk është madje as Qeveri në hije! Që nga fillimi i saj, e ka pasur problemin e numrave! Është kjo Qeveri aktuale e cila vazhdon të jetë pa numra edhe sot. Ne si deputetë të LDK-së shkuam sot në seancë, por nuk i kanë 61 vota. Na akuzojnë neve, ndërsa problemi është se nuk ka kuorum dhe nuk mund të vazhdohet më tutje me rendin e ditës. Ne shkuam aty, por s’kanë numra e kuorum! Opozita nuk mund t’ia bën numrat Qeverisë, sepse nuk është opozita Qeveri! Edhe me serbët nëse e bëjnë matematikën, i kanë veç 45 vota. Pra, kjo Qeveri duhet të rrëzohet sepse nuk i ka numrat, po e bllokon Kuvendin, po vonohet miratimi i shumë ligjeve dhe mund ta rrezikojmë liberalizimin e vizave ka shkruar deputetja./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).